top of page

Hakkımızda
Güven ve Dinamizm İçinde 38 Yıl

  

       1985 yılında Süleyman GÜZELİL tarafından İstanbul Bayrampaşa'da küçük bir ticarethane olarak kurulan Pano Metal, 1999 yılında şirketleşerek mali yapısını güçlendirdi. Topkapı'daki genel merkezine ek olarak 2000 yılında İkitelli Organize Sanayii Bölgesi Demirciler Sitesi'nde ilk şubesini, 2005 yılında da Maltepe'de gene kendi yerinde ikinci şubesini açtı. Uzun yıllardır bakır ve bakır mamullerinin satış ve pazarlamasını gerçekleştiren Pano Metal son yıllarda ürün yelpazesine mühendislik plastikleri ve aluminyum çeşitlerini de katarak imalat sektörünün genel malzeme ihtiyacını temel düzeyde karşılamaktadır.

           Pano Metal, Türkiye ve dünyadaki gelişmelere paralel olarak yeni çıkan ürünleri uzman teknik kadrosu ile araştırmakta, bu ürünleri gerek yurt içi, gerekse yurt dışından temin ederek imalatçı firmalara tanıtımını yapmaktadır. Bu yeni ürünler sayesinde imalat sektörü; malzeme temininde karşılaştığı sorunları daha kolay aşmakta, güncel teknolojiye uygun üretim yapma imkanına sahip olmaktadır. Matbaa, otomotiv, tekstil, hediyelik eşya, elektrikli aletler ve makina yedek parça sektörlerinin yarı mamul ihtiyacını karşılayan Pano Metal için en önemli kriter, zengin stok-uygun fiyat politikası ile verilen hizmeti sürekli kılmaktır.  Pano Metal, zengin standart ölçülü ürün yelpazesisin yanında, isteğe göre standart dışı ölçülü malzeme teminini de gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Ayrıca şirket yeni yapılanmayla beraber yurtdışından da fiber, pertinaks, cam elyaflı (epoksi),fenol fiber ithalatı da yapmaktadır.
           Pano Metal'in ithal ettiği ve satışını yaptığı ürünler arasında, pirinç-bronz-aluminyum mamulleri, fosfor bronz levhalar, gümüş ve pirinç kaynak telleri, punta bakırları, elektrolitik erozyon bakırı, poliamid, fenol fiber, epoksi (cam elyaflı fiberler),PTFE (teflon), cast-poliamid, delrin çeşitleri, polietilen, polipropilen, PVC ve pleksiglas yer almaktadır.

           Son yıllarda ise, plastik kalıp dünyasında, yeni ürünlerle daha fazla duyurmaya başlamııştır. Sektörün ihtiyacı olan Berilyum alaşımlı yüksek teknolojili bakırlar, ile kalıp arkası ısı izolasyonu konusunda 150-500 C derecelik spektrumda farklı çözümler sunmaktadır.

           1985 senesinden beri, bizleri talepleri ile her geçen yıl yeni hedefler belirlemeye iten ve bu hedeflerimizi gerçekleştirmemize destek olan tüm iş ortaklarımıza teşekkür ediyoruz.

 

bottom of page